MENU

КОЗАЦЬКИЙ (голозерний)

Виведений шляхом схрещування сорту Шанс з голозерним зразком мексиканського походження та наступним спрямованим добором голозерної форми.

Автори сорту: Сардак М.О., Сардак М.І., Расюк Н.І.

 Господарсько-цінні ознаки. Середньостиглий, короткостеблий сорт інтенсивного типу, адаптований до умов вирощування в лісостеповій та поліській зонах України, стійкий до вилягання та осипання. Можливе помірне враження борошнистою росою, гельмінтоспоріозом, та схильність до захворювання летючою сажкою ефективно запобігається протруюванням насіння та застосуванням фунгіцидів в період вегетації.

  Сорт створений для використання в харчовій, комбікормовій промисловості, як цінний зернофураж. Маса 1000 зерен 50 – 55 г, натура зерна 800 г/ л, вміст білка 14,5 – 17 %.
 

Апробаційні ознаки. Різновидність – нудум. Колос дворядний, середньої довжини та щільності, жовто-зелений, неламкий, циліндричної форми.

    Остюки за довжиною рівні колосу, зазубрені, притиснуті до колосу, середньої товщини й еластичності, жовті. Колоскова луска з остюком коротша за зернівку, вузька, не опушена. Квіткова луска слабо зморшкувата, перехід в остюк поступовий. Основна щетинка зернівки коротко волосиста.

   Кущ напів-прямостоячий, лист темно-зелений, не опушений, стебло міцне, висота рослин 50 – 80 см.

    Зерно голе, видовжено-ромбічної форми, жовто-коричневого кольору, велике.

  Урожайність. За даними державного сортовипробування урожай сорту Козацький мало поступався врожаю національних стандартів плівчастих сортів. Зокрема, в умовах Прилуцької СДС врожай голозерного сорту становив 5,75 т/га, а в дослідах Носівської СДС – 6,4 ц/га.

  Сорт Козацький добре відзивається на внесення мінеральних добрив, забезпечуючи високу окупність туків врожаєм. Так, при внесенні 30 – 60 кг д. р. NPK в дослідах Носівської СДС отримували додатковий врожай 9,3 – 19,6 ц/га.

uCoz