MENU

ЛАНДАР

Походження. Сорт створено методом індивідуального добору зі складної гібридної популяції F2 (Вікторія х Славетне) х Микола.

Занесений до Державного реєстру сортів рослин України з 2012 року у Поліський зоні.

Автори сорту. Горган М. Д., Горган Н. О., Горган Т. М.

 Апробаційні ознаки. Колос пірамідальний, середньої довжини, щільний, з короткими остюками. Зернівка пшеничного типу, видовжена, гладенька, червоного кольору, з масою 1000 насінин 43,6 г.

 Біологічні особливості. Характерна особливість сорту – це поєднання середньостиглості (85 – 90 днів) з посухостійкістю (7 балів), стійкістю до осипання, проростання зерна в колосі та ранньовесняних заморозків. Сорт практично не уражується основними збудниками хвороб листя, колосу і коріння (на рівні 8,5 – 9,0 балів), стійкий до вилягання (висота рослин 90 – 95 см), що дозволяє його вирощувати у зволожених умовах Полісся та при зрошенні.

 Урожайність та якість. Сорт ярого тритикале Ландар відрізняється від інших сортів тритикале позитивною реакцією на підвищення агрофону і відносно високою врожайністю (до 6,0 – 6,5 т/га) по непарових попередниках та при відхиленнях в технологіях вирощування. Формує зерно з високим вмістом білка (13,9 – 15,1 %) та сирої клейковини (27,4 – 29,6 %).

  Напрямок використання  - зерновий та кормовий.

Норма висіву – 4,5 – 5,0 млн. схожих зерен на гектар. Середня норма мінеральних добрив 45 – 50 кг/га діючої речовини NPK.

uCoz