MENU

СЛАВЕТНЕ

Походження. Сорт одержано на Носівській СДС методом індивідуального добору з гібридної популяції, одержаної від схрещування колекційного зразка К-9844 з сортом створеним на Носівській СДС Ягуар.

Занесений до Державного реєстру сортів рослин України з 2004 року.

Автори сорту. Москалець В.І., Москалець В.В. та інші

Апробаційні ознаки. Різновидність – ерітроалбум. Кущ сланкий, лист вузький, короткий, відрізняється від інших сортів слабким розвитком наземної вегетативної маси восени, тобто не переростає,  і більш пізнім початком активного відростання весною, тобто пробудження сорту подовжене. Уповільненість росту рослин нового сорту в осінній період  корелює з його морозостійкістю.

  Стебло висотою 100-115 см без воскового нальоту, товсте, міцне, під колосом опушене, листки вузькі, зелені. Колос білий, при достиганні набуває коричневого відтінку, колос більш пірамідальної форми, середньої довжини, щільний, високо озернений, зернівка червона, напіввидовженої форми, гладенька, вище середньої величини. Добре вимолочується.

 Маса 1000 зерен – 50-55 г і вище.

Біологічні особливості. Період дозрівання нового сорту розпочинається раніше від сорту АД 3/5 при однаковому строці посіву. Осипання не спостерігається. Зимо- та морозостійкість – високі. Досить стійкий до посухи. Володіє стійкістю до основних хвороб. Не вибагливий до типу ґрунтів, попередників.

Урожай і якість. В конкурсному сортовипробуванні на станції врожайність сорту складала в залежності від агротехнічних заходів від 6 до 8 т/га. За 2002 рік на Маньківській сортодільниці Черкаської області врожайність сорту Славетне становила   8,8   т/га,    а     у     2008      році    на    Волинській  СДС у післяреєстраційному випробуванні найвища врожайність цього сорту становила 9,2 т/га.

Кількість білка у нового сорту 14, 5 % і більше.

За якістю зерна сорт відповідає вимогам сортів зернового напрямку.

uCoz